Valuo Profi

Pokud jste loni mohli koupit byt v okolí některých pražských stanice metra pod 4 miliony, letos už budete muset sáhnout do kapsy mnohem hlouběji. Hodnota bytů v některých lokalitách během jednoho roku vzrostla až o 40%! Chcete naopak zjistit, kterým oblastem se růst vyhnul? Čtěte dál.

Bude tomu již rok, co jsme pro vás připravili článek s přehlednou mapou stanic metra a tržních cen bytů v Praze. Dle vašich kladných reakcí jsme se rozhodli mapu aktualizovat pro rok 2018 a některé výsledky nás velmi překvapily. Posvítili jsme si opět na 80metrové byty po rekonstrukci.

           U čtvrtiny stanic byty podražily o více než 20%. Největší nárůst zaznamenaly stanice podél trasy A (v průměru o 15 %), kde se cena vyšplahala nad 100 000 Kč za m2. Větší zdražení dostihlo i jižní okraj trasy C (Chodov, Opatov a Háje), kde ještě loni bylo možné koupit 80 metrové byty do 4 mil. Kč. Letos již si budete muset připravit miliónů 5!

Stejně tak je ale i čtvrtina stanic v jejichž okolí ceny nevzrostly ani o 5%. Jednou z takových oblastí je východní konec trasy B (Černý most, Rajská zahrada a Hloubětín).

Podívejte se na kompletní přehled níže.