Valuo.cz index 07/2017 – pořadí měst dle cen bytů

Kolik bytů po rekonstrukci si koupíte v Chomutově za cenu jednoho rozměrově podobného na Praze 1?  Více než 11!

V současné době máme údaje o téměř 40 000 bytech, které se za posledních 6 měsíců prodávaly nebo prodaly na území České republiky. A tyto informace si rozhodně nechceme nechávat pro sebe. Proto vznikl Valuo.cz Index.

Ceny domů u golfových hřišť

Golf již dávno není sportem jen hrstky gentlemanů a businessmanů, což dokládá fakt, že počet registrovaných hráčů v ČR se blíží 60 tisícům. Stejně jako u jiných sportů i zde je nutný pravidelný trénink a ten se nejlépe provozuje, pokud na něj nemusíte cestovat příliš daleko.  Co takhle si pořídit domek v blízkosti některého z nejlepších českých hřišť? 

Typy odhadů ceny nemovitostí

Důvodů proč můžete potřebovat znát hodnotu vaší nemovitosti může být mnoho. Možná ji chcete prodat a bojíte se, abyste nepožadovali příliš málo. Nebo plánujete něco koupit a neradi byste prohloupili. Nebo jste již něco koupili a potřebujete zjistit cenu pro výpočet daně z nabytí nemovitostí. Řešíte rozvod a potřebujete stanovit částku, kterou lze vyplatit toho druhého. A tak by se dalo pokračovat ještě hodně dlouho.

Manuál – 11 kroků jak prodat nemovitost

Chcete prodat svou nemovitost a nechcete platit vysoké provize realitním makléřům? V tom případě je tento manuál přesně pro Vás. V následujících bodech se podrobně dozvíte, nejen jak sehnat kupce, ale i co musíte zařídit, aby mohla být nemovitost oficiálně přepsána na nového majitele. Celý postup jsme připravili tak, aby byl pro obě strany co nejjednodušší, ale zároveň i nejbezpečnější..

Jak zvýšit tržní hodnotu vašeho domu

Možná už jste slyšeli někoho, jak říká, že investuje do svého bydlení. Slovo „investice“ má mnoho významů, ale jedním z nich, jak se píše na Wikipedii, je vynaložení peněžních výdajů u nichž se očekává jejich přeměna na budoucí výnosy. Do jakých částí vašeho bydlení by tedy měly směřovat finance, aby v případě prodeje byla hodnota nemovitosti co nejvyšší?

5 úprav, které nejvíce zvýší hodnotu vašeho bytu

Který z těchto bytů bude mít podle vás vyšší hodnotu? 2+kk o rozloze 50 m2 se starou koupelnou a kuchyní, kde se vám nebude chtít ohřívat ani čaj, které se nachází v těsné blízkosti stanice metra Staroměstská v centru Prahy nebo stejně velký byt na okraji Chomutova, který prošel kompletní rekonstrukcí od pěkných parket v kuchyni až po designové kohoutky v koupelně?

Manuál – 6 kroků jak koupit nemovitost

Vybrali jste si již nemovitost, kterou chcete koupit? Výborně! V následujících bodech se podrobně dozvíte, co musíte zařídit, aby na Vásm mohla být oficiálně přepsána. Celý postup jsme připravili tak, aby byl pro obě strany co nejjednodušší, ale zároveň i nejbezpečnější.