Průměrná doba inzerce nemovitostí v předních českých městech

Určitě už jste to také slyšeli. Sehnat kupce nemovitosti není v dnešní době nic těžkého. Stačí inzerovat prostřednictvím webů, které nabízejí prodej a nákup bytů i domů bez realitní kanceláře a domluvíte se ihned. Ale věděli jste, že v takovém případě byste mohli prodělat až 10% z prodejní ceny? Zjistili jsme pro vás, jak dlouhou dobu je potřeba inzerovat nemovitost, aby se prodala za odpovídající cenu a za jak dlouho se naopak prodávají nemovitosti pod cenou a nad cenou.

Ceny bytů v okresních městech - 2018 vs. 2017

Kde od loňska ceny stouply a kde naopak klesly? V některých městech jsme zaznamenali nárůst až o 34%, jiná i o 13% zlevnila. Prohlédněte aktualizovaný žebříček průměrných cen bytů v jednotlivých městech.

Za kolik letos pořídíte byt nedaleko stanice metra (rok 2018 vs. 2017)

Pokud jste loni mohli koupit byt v okolí některých pražských stanice metra pod 4 miliony, letos už budete muset sáhnout do kapsy mnohem hlouběji. Hodnota bytů v některých lokalitách během jednoho roku vzrostla až o 40%! Chcete naopak zjistit, kterým oblastem se růst vyhnul? Čtěte dál.

Návratnost investice do nájemního bytu ve velkých městech

Koupit a pronajímat byt v Brně, nebo v Ústí? Neuhodli byste, jaký je rozdíl v návratnosti investice mezi jednotlivými velkými městy. Až 5,1% ročně! Teprve po splacení hypotéky přitom začne pronajímaná nemovitost skutečně vydělávat. Podívejte se, kde se vám investice vyplatí nejvíce.

Typy odhadů ceny nemovitosti

Tržní odhad, znalecký posudek, odhad z cenových map nebo online odhad. Vyznáte se v nich? V souvislosti s bydlením se můžete setkat hned s několika druhy ocenění nemovitosti od certifikovaných odborníků.  Pokud s realitním trhem nemáte dostatek zkušeností, mohou se pro vás stát španělskou vesnicí. Osvětlíme vám proto jejich hlavní rozdíly.

Infografika: Prvních 10 000 odhadů na Valuo

10 000 spočítaných odhadů našimi uživateli. Třetina odhadnutých cen se týká nemovitostí v hlavním městě. Nejvyšší odhadnutou částkou (40,8 mil. Kč) jsme ocenili vilu v Praze. Podívejte se na všechny zajímavosti.

1 2 3

Můžeme vám nějak poradit? Zavolejte nám!


+420 607 257 971

Zajímají vás novinky z realitního trhu?GoPay